Toyota RAV4 sestaa paaudze — tas ir pilnigi jauns krosovers, kas dienasgaismu ieraudzija 2025. gada 21. maija, bet Ukraina to oficiali prezentaja 2026. gada junija; tirdznieciba sakas julija sakuma. Tas pieejams tikai divas hibridversijas — parastais hibrids 2,5 l ar 230–239 ZS un plug-in hibrids ar 282–329 ZS ar nobraukumu ar elektribu lidz 126 km (WLTP). Cena oficialaja Toyota Ukraina vietne — no 1 836 000 ₴ par hibridu Active komplektacija (stavokli uz 30.09.2026).
Saturs
- Kas jauns RAV4 sestaja paaudze
- Kadi dzineji un kada jauda ir RAV4 2026
- Cik talu RAV4 plug-in hibrids nobrauks ar elektribu
- Kadas komplektacijas un cenas ir RAV4 2026 Ukraina
- Kad sakas tirdznieciba Ukraina un ka modelis tiek pardots
- Kadi ir jaunaa RAV4 izmeri un bagaznieks
- Kas mainijies salona un drosibas sistemās
- Kadi aksesuaari jau ir pieejami RAV4 2026
Kas jauns RAV4 sestaja paaudze
Toyota jaunoo RAV4 paradija pasaules pirmizrade Tokio 2025. gada 21. maija. Modeli izstradaja, vadoties pec trim atslēgvardiem — dazadiba, elektrifikacija un intelekts, — un tas ir redzams trijos aspektos:
- Tikai hibridi. Pilnigi benzina versiju nav: Eiropa un Ukraina RAV4 tiek piedavats vienigi ka pilnais hibrids (HEV) vai plug-in hibrids (PHEV).
- Jauns plug-in hibrids. 22,7 kWh baterija, prieksējais elektromotors 150 kW (par 16 kW vairak neka priekstecejam), atra ladešana ar lidzstravu.
- Arene programmatūras platforma. RAV4 — pirmais Toyota modelis uz savas Arene platformas: jauna multimedija, balss vadiba un programmatūras atjauninajumi “pa gaisu”.
Tris stilistiskas linijas, ko Toyota paradija pirmizrade, — Core, Adventure un GR SPORT. Ukraina no tam ir sportiska GR SPORT, bet parejas versijas tiek tirgotas ka Active, Style un Premium komplektacijas.
Kadi dzineji un kada jauda ir RAV4 2026
Abu versiju pamata — 2,5 l benzina dzinejs, kas strada kopā ar elektromotoriem caur bezpakāpju e-CVT. AWD-i pilnpiedzina ir elektriska: aizmugures ritenus griež atsevišķs elektromotors, bet Trail un Snow režīmi tiek ieslegti ar pogu.
| Versija | Jauda | Piedzina | 0–100 km/h | Patēriņš / nobraukums (WLTP) |
|---|---|---|---|---|
| Hibrids (HEV) 2,5 l | 230 ZS (2WD) / 239 ZS (AWD-i) | priekšējā vai pilnpiedziņa | 7,7–7,3 s | 4,3–4,7 l/100 km, CO₂ 98–107 g/km |
| Plug-in hibrids (PHEV) 2,5 l | 282–329 ZS (maksimums — pilnpiedziņas versijai) | priekšējā vai pilnpiedziņa | 7,1–5,7 s | ar elektribu 126 km (FWD) / 121 km (AWD) |
Dati — no oficialas Toyota Ukraina vietnes; importetajs norada, ka tie ir provizoriski un tiek gaidita gala homologacija. Plug-in hibrida maksimalā jauda sakrit ar Japānas specifikaciju — 242 kW (329 ZS).
Cik talu RAV4 plug-in hibrids nobrauks ar elektribu
Pec Toyota Ukraina datiem plug-in hibrids ar priekšējo piedzinu ar elektribu nobrauc 126 km, bet pilnpiedziņas — 121 km kombinētajā WLTP ciklā. Japānā Toyota jaunajam PHEV deklarē ap 150 km (pret ~95 km priekstecejam), tomēr tur ir cita mērījumu metodika, tāpēc ciparus starp tirgiem tieši salidzinat nevar.
Eiropas Toyota specifikacijās PHEV ir noradits:
- 22,7 kWh litija jonu baterija;
- ladešana ar lidzstravu lidz 50 kW: no 10 lidz 80 % aptuveni 30 minutes;
- 11 kW maiņstravas bortladetajs — divreiz jaudigaks neka agrak: pilna uzlade aptuveni 3 stundu laikā.
Realais nobraukums ir atkarigs no atruma, temperaturas un slodzes, tapec ziemā tas bus jūtami mazaks par pasi noradito. Lai saprastu, ar ko pilnais hibrids atskiras no plug-in hibrida un kuram kurš ir piemerots, lasiet musu apskatu par hibridauto veidiem.
Kadas komplektacijas un cenas ir RAV4 2026 Ukraina
Toyota Ukraina konfiguratorā (stavokli uz 30.09.2026) hibridais RAV4 ir pieejams četrās komplektacijās. Cenas ir rekomendētas, bazes krasai, bez opcijām un akcijām; importetajs bridina, ka tās nav galīgas un tiek precizētas pie dīlera.
| Komplektacija | Piedzina | Cena no, ₴ | Kas tiek pievienots |
|---|---|---|---|
| Active | 2WD / AWD-i | 1 836 000 / 1 978 560 | 12,3" digitalais panelis, 12,9" ToyotaConnect multimedija, divzonu klimata kontrole, 18" diski, BSM, PCS, SEA, DMC, automātiskā tālās gaismas pārslēgšana, 6 skaļruņi |
| Style | 2WD / AWD-i | 2 039 040 / 2 181 600 | 20" melni diski, projekcijas displejs, 360° kameras, bezkontakta bagaznieka atveršana, sedekļu ventilacija, bezvadu uzlade, LCA un FCTA |
| Premium | AWD-i | 2 341 440 | JBL ar 9 skaļruņiem un zemfrekvences skaļruni, adaptīvā tālā gaisma AHS, aizmugurējo sēdekļu apsilde, dubultā bezvadu uzlāde, USB-C 45 W |
| GR SPORT | AWD-i | 2 371 680 | GR SPORT bamperi un reste, 20" GR diski, sture ar sarkanu dekorativu diegu, alumīnija pedāļu uzlikas, pārslēgšanas lāpstiņas, JBL |
Plug-in hibridu Ukrainas pirmizrades laikā 2026. gada junijā anonceja no 2 515 500 ₴ Style, Premium un GR SPORT komplektacijās, tomēr uz 30.09.2026 tiešsaistes konfiguratorā toyota.ua ir pieejamas tikai hibrida versijas — PHEV cenu precizējiet pie dīlera. Woodland versijas, ko bieži piemin apskatos, Ukraina nav: tā ir ASV tirgus komplektacija.
Kad sakas tirdznieciba Ukraina un ka modelis tiek pardots
Toyota parstavnieciba Ukrainā jau 2026. gada aprīlī minēja tirdzniecibas sakumu julija sakumā; oficiala prezentacija notika junijā, bet līgumus dīleri sāka slēgt julijā. Modelis uzreiz kļuva par līderi: pec Ukrautoprom datiem 2026. gada augustā Toyota RAV4 kļuva par populārāko jauno auto Ukrainā — 375 automašīnas nopirka privatie pircēji un vel 70 — uzņemumi. Starp jaunajiem hibrīdiem RAV4 arī ir pirmajā vietā. Reģistraciju statistika nešķir paaudzes, tāpēc šajos skaitļos var būt arī iepriekšējās virsbūves auto no noliktavas.
Ja izvēlaties starp RAV4 un Škoda Kodiaq otrās paaudzes modeli, rakstā «Toyota RAV4 2026 vai Škoda Kodiaq II» mēs salidzinajām to izmērus, dzinējus un bagāžniekus.
Kadi ir jaunaa RAV4 izmeri un bagaznieks
- Garums — 4 600–4 646 mm (atkarībā no versijas un bamperiem).
- Platums — 1 855–1 880 mm.
- Augstums — 1 680–1 700 mm.
- Bagāžnieks — līdz aizkaram 514 l hibridam un 446 l plug-in hibridam (toyota.ua dati pilnpiedziņas versijām).
Tātad pēc izmēriem RAV4 gandrīz nav pieaudzis — Toyota saglabaja gabaritus, bet parplanoja telpu salonā un bagāžniekā. Bagāžniekā ir 12 V ligzda, bet durvis ar elektropiedziņu atveras ar kājas kustību zem bampera (atkarībā no komplektacijas).
Kas mainijies salona un drosibas sistemās
Priekšējā paneļa augšdaļu nolaida aptuveni par 40 mm — redzamība uz priekšu kļuva labāka. Visās Ukrainas komplektacijās ir 12,3 collu digitālais instrumentu panelis un 12,9 collu ToyotaConnect skārienekrāns ar viedtālruņa integrāciju; atkarībā no versijas — līdz pieciem USB portiem, divas bezvadu uzlādes ierīces, panorāmas jumts un JBL audio sistēma.
Jaunās paaudzes Toyota Safety Sense komplekss jau bāzē ietver frontālās sadursmes brīdinājuma sistēmu ar automātisku bremzēšanu un gājēju atpazīšanu (PCS), “aklo” zonu monitoringu (BSM), drošas izkāpšanas asistentu (SEA) un vadītāja stāvokļa kontroli (DMC). No Style komplektacijas tiek pievienota joslas maiņas palidzība (LCA) un brīdinājums par šķērsvirziena satiksmi priekšā (FCTA).
Kadi aksesuaari jau ir pieejami RAV4 2026
Sestās paaudzes virsbūve ir jauna, tāpēc lielākā daļa modelim specifisko detaļu no RAV4 2019–2025 gadiem tai neder. Jaunajam RAV4 mums jau ir Stingray modeļa paklājiņi — salonam (3D paliktņi un klasiskie gumijas) un 3D paklājiņš bagāžniekam, kā arī universālie Toyota aksesuāri: nerūsējošā tērauda sliekšņu uzlikas un dubļusargi. Viss jaunā modeļa sortiments — lapā Toyota RAV4 2025+ tūnings; iepriekšējai virsbūvei — RAV4 2019–2025, citām markas modelēm — Toyota tūnings.
Pirms pasūtāt modelim paredzētos aksesuārus, pārbaudiet virsbūvi: 2025. gadā Ukrainā vēl pārdeva piektās paaudzes RAV4, tāpēc izlaiduma gads pats par sevi negarantē saderību — nosūtiet menedžerim auto foto vai VIN.
Piegādājam ar Nova Poshta visā Ukrainā.















