Jūsu auto
Atiestatīt
  • Universālās preces
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Kategorija
Rādīt preces

Hyundai Tucson NX5 vai Toyota RAV4 2026: kuru ģimenes krosoveru izvēlēties

Salīdzinām jauno piektās paaudzes Hyundai Tucson un sestās paaudzes Toyota RAV4 pēc oficiālajiem datiem: izmēri, bagāžnieks, hibrīdi un uzlādējamie hibrīdi, pilnpiedziņa, piekabe un kad katrs modelis nonāks Ukrainā.
Hyundai Tucson NX5 vai Toyota RAV4 2026: kuru ģimenes krosoveru izvēlēties Foto 1Hyundai Tucson NX5 vai Toyota RAV4 2026: kuru ģimenes krosoveru izvēlēties Foto 2

Jaunais piektās paaudzes Hyundai Tucson (NX5) un sestās paaudzes Toyota RAV4 — divi galvenie hibrīdie ģimenes krosoveri 2026–2027 gadiem. Pēc oficiālajiem Eiropas datiem Tucson ir nedaudz īsāks (4 560 pret 4 600–4 646 mm), taču tam ir lielāks bagāžnieks (līdz 695 l pret 514 l hibrīdajam RAV4) un benzīna versija bez hibrīda, savukārt RAV4 ir spēcīgāks kā uzlādējamais hibrīds: līdz 309 ZS un līdz 137 km ar elektrību pret 292 ZS un līdz 81 km Tucson. RAV4 Ukrainā jau tiek pārdots, jauno Tucson Eiropā gaida 2027. gadā.

Saturs

Ar ko īsumā atšķiras Tucson NX5 no RAV4

  • Modeļa vecums. Sestās paaudzes RAV4 debitēja 2025. gada 21. maijā, 2026. gada aprīlī Toyota paziņoja, ka to jau pasūta visā Eiropā. Piektās paaudzes Tucson parādīja 2026. gada 1. oktobrī, Eiropas versija tiek montēta Čehijā, bet tās dinamisko modifikāciju Hyundai prezentē Parīzes autoizstādē 12. oktobrī.
  • Dzinēji. Tucson Eiropā — 1.6 turbo trīs variantos: benzīns 150 ZS (ar mehānisko kārbu vai ar 48 V vieglo hibrīdu un robotizēto kārbu), hibrīds 245 ZS un uzlādējamais hibrīds 292 ZS. RAV4 Eiropā tiek pārdots tikai ar hibrīdu 2,5 l (185–194 ZS) vai uzlādējamo hibrīdu (272–309 ZS).
  • Praktiskums. Tucson ir deklarēts bagāžnieks līdz 695 l un aizmugurējais sēdeklis, kas bīdās par 150 mm. RAV4 hibrīdam — 514 l līdz aizkaram, uzlādējamajā versijā — 446 l.
  • Elektrība. Uzlādējamajam RAV4 ir 22,7 kWh baterija, līdz 137 km ar elektrību pēc WLTP un līdzstrāvas uzlāde līdz 50 kW. Uzlādējamajam Tucson — 17,1 kWh, līdz 81 km (dati provizoriski) un maiņstrāvas uzlāde 7,2 kW; ātro līdzstrāvas uzlādi Hyundai nenorāda.

Detalizēti par katru modeli mēs rakstījām atsevišķi: jaunā Hyundai Tucson NX5 apskats un Toyota RAV4 2026 sestās paaudzes apskats. Šeit — tikai salīdzinājums.

Tucson un RAV4 salīdzinājuma tabula

Tucson ir norādīti oficiālie Hyundai Motor Europe dati no 2026. gada 1. oktobra (līdz galīgajai homologācijai), RAV4 — Toyota Europe un Toyota Ukraina dati.

ParametrsHyundai Tucson NX5 (Eiropa)Toyota RAV4 (6. paaudze)
Pirmizrāde01.10.202621.05.2025
Garums / platums / augstums4 560 / 1 900 / 1 670 mm4 600–4 646 / 1 855–1 880 / 1 680–1 700 mm
Riteņu bāze2 720 mm— (Toyota Europe nepublicē)
Klīrenss159–169 mm— (netiek publicēts)
Vietu skaits55
Bagāžniekslīdz 695 l (VDA)hibrīds 514 l līdz aizkaram; uzlādējamais 446 l
Benzīns bez hibrīda1.6 T-GDi, 150 ZS, 250 N·m; 6 pakāpju mehāniskā vai 7DCT robots ar 48 V vieglo hibrīdunav
Hibrīds1.6 turbo, 245 ZS, 380 N·m, 6 pakāpju automāts, priekšpiedziņa vai pilnpiedziņa2,5 l, 185 ZS (priekšpiedziņa) / 194 ZS (AWD-i)
Uzlādējamais hibrīds292 ZS, 380 N·m, baterija 17,1 kWh272 ZS / 309 ZS (AWD-i), baterija 22,7 kWh
Elektriskais nobraukumslīdz 81 km (provizoriski, ar 17" diskiem)līdz 137 km (WLTP)
Uzlādējamā hibrīda uzlādemaiņstrāva 7,2 kWmaiņstrāva 11 kW; līdzstrāva 50 kW, 10–80 % aptuveni 30 min
Paātrinājums 0–100 km/hhibrīds 8,3 s (priekšpiedziņa), 7,9 s (pilnpiedziņa); uzlādējamais 7,9 suzlādējamais AWD-i 5,8 s
Piekabe ar bremzēmbenzīns 1 700 kg, hibrīds 1 910 kg, uzlādējamais 1 810 kglīdz 2 000 kg (AWD, hibrīds un uzlādējamais)
Ekrāniinstrumentu panelis 9,9"; multimediji 12,9" vai 17"instrumentu panelis 12,3"; multimediji 12,9"
Kur montē EiropaiČehija—

Kurš ir lielāks un kuram ir ietilpīgāks bagāžnieks

Pēc gabarītiem modeļi ir gandrīz līdzvērtīgi. RAV4 ir par 40–86 mm garāks atkarībā no bamperiem, Tucson par 20–45 mm platāks, bet augstumā atšķirība ir 10–30 mm robežās. Tucson riteņu bāze ir 2 720 mm; Toyota Europe šo parametru jaunajam RAV4 nepublicē, tāpēc bāzi pēc baumām nesalīdzināsim.

Bagāžniekā priekšrocība ir Hyundai: līdz 695 l pēc VDA metodikas, turklāt aizmugurējais sēdeklis ir dalīts 4:2:4 proporcijā un bīdās par 150 mm — var palielināt bagāžnieku vai kāju vietu. RAV4 hibrīdam ir 514 l līdz aizkaram, bet uzlādējamajā versijā baterija paceļ grīdu, un paliek 446 l. Skaitļi mērīti ar dažādām metodikām, tāpēc atšķirība reālajā dzīvē var būt mazāka, tomēr ratiņiem un lieliem koferiem Tucson izskatās praktiskāks.

Otrajai rindai Hyundai publicē konkrētus skaitļus: 1 014 mm virs galvas un 1 002 mm kājām. Toyota šādus datus jaunajam RAV4 nenorāda. Abas mašīnas ir striktas piecvietīgas, trešās rindas nav nevienai.

Kurš hibrīds ir labāks: 1.6 turbo vai 2.5

Ražotāju pieejas atšķiras. Hyundai liek uz turbokompresora 1.6 T-GDi ar 6 pakāpju automātu: hibrīds attīsta 245 ZS un 380 N·m, tātad ir jaudīgāks par hibrīdo RAV4 (185–194 ZS) un jūtami „vilcīgāks” apakšējos apgriezienos. Tucson hibrīda paātrinājums — 8,3 s ar priekšpiedziņu un 7,9 s ar pilnpiedziņu. Pēc deklarētajām CO2 emisijām (118–130 g/km priekšpiedziņas hibrīdam) tas ir aptuveni 5,1–5,6 l/100 km pēc mūsu pārrēķina.

Toyota izmanto atmosfērisko 2,5 l ar savu hibrīdtransmisiju bez klasiskas pārnesumkārbas. Tas ir vājāks, taču Toyota hibrīdam deklarē līdz 5,8 l/100 km pēc WLTP, un pati shēma gadiem ir noslīpēta iepriekšējās RAV4 paaudzēs.

Uzlādējamajos hibrīdos — tieši otrādi, priekšrocība ir Toyota. RAV4 PHEV ar pilnpiedziņu attīsta 309 ZS, līdz 100 km/h paātrinās 5,8 s, ar elektrību nobrauc līdz 137 km un uzlādējas ar līdzstrāvu līdz 50 kW. Tucson PHEV — 292 ZS, 7,9 s, līdz 81 km un uzlāde tikai no maiņstrāvas ar 7,2 kW. Ja mājās ir rozete un ikdienas maršruts ir līdz 80–100 km, uzlādējamais RAV4 ļaus braukt gandrīz bez benzīna.

Atsevišķs Tucson arguments — benzīna versija 150 ZS bez pilnvērtīga hibrīda: vienkāršāka mašīna tiem, kuri nevēlas augstsprieguma bateriju. RAV4 Eiropā šādas versijas nav. Kā RAV4 izskatās uz citu konkurentu fona, mēs aplūkojām salīdzinājumos Toyota RAV4 2026 pret Honda CR-V un Toyota RAV4 2026 pret Skoda Kodiaq II.

Pilnpiedziņa, piekabe un klīrenss

RAV4 ir AWD-i pilnpiedziņa: aizmugurējos riteņus griež atsevišķs elektromotors, starp asīm nav mehāniskas vārpstas. Toyota pievieno Trail un Snow režīmus. Hyundai piedāvā pilnpiedziņu hibrīda un uzlādējamā hibrīda Tucson versijām, bet pilnpiedziņas versijās ir pieejama „skats zem auto” kamera Ground View Monitor.

Piekabei spēcīgāks ir RAV4: pilnpiedziņas versijas velk līdz 2 000 kg. Tucson — līdz 1 910 kg hibrīdam, 1 810 kg uzlādējamajam hibrīdam un 1 700 kg benzīna versijai. Eiropas Tucson klīrenss — 169 mm (159 mm ar 17" diskiem); bezceļu versiju XRT PRO ar 210 mm Hyundai pārdos tikai Ziemeļamerikā. RAV4 klīrensu Toyota Europe nepublicē.

Kad tos varēs iegādāties Ukrainā

Toyota Ukraina jau piedāvā jauno RAV4 ar hibrīdu un uzlādējamo hibrīdu, ar priekšējo un pilnpiedziņu. Importētāja vietnē norādīts, ka dati ir provizoriski un gaida galīgo homologāciju, kā arī norādīti citi jaudas skaitļi nekā Toyota Europe: līdz 239 ZS hibrīdam un līdz 329 ZS uzlādējamajam hibrīdam, līdz 126 km ar elektrību. Mūsu tabulā — Toyota Europe dati.

Eiropas Tucson NX5 montēs Hyundai rūpnīcā Čehijā. Hyundai Motor Europe vēl nav paziņojusi cenas un pārdošanas sākuma datumu; pēc franču izdevuma Journal de l'Automobile datiem hibrīds nonāks pārdošanā 2027. gada janvārī, bet uzlādējamais — vasarā. Tāpēc Ukrainas dīleros jauno Tucson ir vērts gaidīt ne agrāk kā 2027. gadā, un līdz tam tirgū paliek Tucson NX4.

Kam kas būs piemērots

  • Hyundai Tucson NX5 — ģimenei, kurai svarīgs ir bagāžnieks un otrā rinda, tiem, kuri vēlas jaudīgu „parasto” hibrīdu bez rozetes vai vienkāršāku benzīna versiju, un kam patīk lieli ekrāni (līdz 17 collām) un četri USB-C porti ar 100 W.
  • Toyota RAV4 — tiem, kuri ir gatavi uzlādēties mājās un vēlas braukt pārsvarā ar elektrību, kam vajadzīga piekabe līdz 2 t un pilnpiedziņa ar elektrisku aizmugurējo asi, kā arī tiem, kuri nevēlas gaidīt: RAV4 var iegādāties jau tagad.

Kādi aksesuāri jau ir pieejami abiem modeļiem

RAV4 sestajai paaudzei katalogā jau ir modeļiem paredzēti Stingray 3D paklājiņi un bagāžnieka paklājiņš Toyota RAV4 2025- g. Pārējie modeļiem paredzētie aksesuāri pagaidām ir iepriekšējai, piektajai paaudzei 2019–2025 gadiem: sānu sliekšņi RAV4 2019, reilingi un šķērstieņi un logu vēja deflektori. Uz jauno virsbūvi tos automātiski nepārnesiet — saderība ir norādīta katras preces kartītē.

Tucson piektajai paaudzei modeļiem paredzētu preču vēl nav: tās parādās, kad automašīnas nonāk tirdzniecībā. Tucson NX4 2021–2025 gadiem izvēle ir liela: alumīnija sliekšņi, šķērstieņi uz integrētajiem reilingiem, EVA un 3D paklājiņi un logu deflektori. NX5 ir cita bāze, virsbūve un durvis, tāpēc NX4 aksesuāri jaunajam modelim nederēs.

Attēli rakstā — ilustrācijas, kas izveidotas pēc oficiālā modeļu apraksta, nevis rūpnīcas foto.

Piegādājam ar Nova Poshta visā Ukrainā.

Materiāls sagatavots, izmantojot mākslīgā intelekta rīkus tēmas izpētei, strukturēšanai un sākotnējā melnraksta izveidei. Faktu pārbaudi, rediģēšanu, ekspertu vērtējumu un galīgo apstiprinājumu veica Maksims Radomskis.

Tucson vai RAV4: biežāk uzdotie jautājumi

Izmēros tie ir gandrīz vienādi. Eiropas Tucson garums ir 4 560 mm, platums 1 900 mm un augstums 1 670 mm, bet jaunais RAV4 — 4 600–4 646 × 1 855–1 880 × 1 680–1 700 mm. RAV4 ir nedaudz garāks, Tucson — nedaudz platāks.
Hyundai jaunajam Tucson deklarē līdz 695 l pēc VDA metodikas un aizmugurējo sēdekli, kas bīdāms par 150 mm. RAV4 hibrīdam — 514 l līdz aizsegam, plug-in versijai — 446 l. Mērīšanas metodikas atšķiras, tāpēc reālā starpība var būt mazāka.
Parastais hibrīds ir jaudīgāks Tucson: 245 ZS un 380 N·m pret 185–194 ZS RAV4. Plug-in hibrīds ir jaudīgāks RAV4: līdz 309 ZS pret 292 ZS Tucson.
Plug-in RAV4: līdz 137 km pēc WLTP un līdz 50 kW līdzstrāvas uzlāde. Plug-in Tucson — līdz 81 km pēc Hyundai provizoriskajiem datiem un 7,2 kW maiņstrāvas uzlāde.
Ar Eiropas versiju komplektēs Čehijā, cenas un starta datumu Hyundai vēl nav paziņojusi. Pēc preses datiem, hibrīda pārdošana Eiropā sāksies 2027. gada janvārī, tāpēc Ukrainā jauno Tucson vajadzētu gaidīt ne agrāk kā 2027. gadā. RAV4 sestās paaudzes Toyota Ukraina jau piedāvā.
Uz to paļauties nevajadzētu. Tucson NX5 ir cita riteņu bāze, virsbūve un durvis. RAV4 sestajai paaudzei katalogā jau ir modeļu paklājiņi, bet sliekšņi, jumta reliņi un vēja deflektori pagaidām ir 2019–2025. gada paaudzei — saderību pārbaudiet preces kartītē.

Līdzīgi raksti un ziņas par tūningu un automašīnām

Snorkelis vai radiatora režģa uzlika: kas labāk pasargā no putekļiem un akmeņiem
Šnorkelis vai radiatora režģa uzlika: kas labāk pasargā no putekļiem un akmentiņiem? Salīdzinām ieplūdes un radiatora aizsardzību, uzstādīšanu, cenu un praktiskumu.
13.09.2026
131
Mercedes E-Class W213 2024. gada feislifta un W214 stilā: AMG E63, Maybach vai AMG-Line?
Pieci veidi, kā vizuāli atjaunināt Mercedes E-Class W213 2016–2023: restailinga komplekti AMG E63, AMG-Line, Maybach un Executive stilā, kā arī pārbūve uz W214 AMG E53. Apskatām katra komple...
04.10.2026
10
Audi A2 e-tron 2027: Audi A2 atgriežas elektromobiļa formātā
Audi A2 e-tron 2027: Audi A2 atgriežas elektroauto formātā ar 140 kW, nobraukumu virs 612 km un uzlādi no 10 līdz 80% 26 minūtēs.
23.09.2026
57
Jaunais BMW 3 Series G50 vai elektriskais BMW i3 Neue Klasse: benzīns vai elektro vienā virsbūvē
8. paaudzes BMW 3 Series ietver benzīna sedanu G50 un elektrisko i3 ar vienādu Neue Klasse dizainu, taču uz dažādām platformām. Salīdzinām izmērus, masu, jaudu, nobraukumu, cenas un termiņus...
04.10.2026
87
Jaunās paaudzes Peugeot 208: ko parādīja Parīzē — E-T16 koncepts ar 816 к.с. un Hypersquare stūri
12. oktobrī Parīzē Peugeot parādīja konceptu E-T16 — “galīgo nākotnes E-208 redzējumu”: 816 ZS, trīs elektromotori, 85 kWh un steer-by-wire. Kas no tā nonāks sērijveida 208 un ko Peugeot vēl...
13.10.2026
69
Kāpēc saule apžilbina no rīta un vakarā un kad palīdz vējstikla vizieris
Kāpēc saule apžilbina no rīta un vakarā un kad palīdz saulessargs vējstiklam: kā atrast apžilbināšanas cēloni, izvēlēties risinājumu un netērēt naudu velti.
17.09.2026
10
Bamperis un ceļu sāls: kā ziemā pasargāt no šķembām un sāls
Ziemā bamperis saņem smiltis, granti un sāls putru no riteņiem, bet aizmugurējā bampera augšdaļu papildus noberž somas. Skaidrojam, kā sāls kaitē plastmasas bamperim, kā izvēlēties un pareiz...
28.09.2026
8
Sākuma uzlabojums Skoda Octavia A7: pilsēta, lietus un tīri sliekšņi
Sākuma uzlabojums Skoda Octavia A7 pilsētai un lietum: priekšējie dubļusargi, gumijas paklājiņi un sliekšņu aizsardzība. Ko uzstādīt vispirms, lai salonā būtu mazāk dubļu un ūdens.
16.09.2026
145