Jūsu auto
Atiestatīt
  • Universālās preces
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Kategorija
Rādīt preces

BMW iX4 (2027): elektriskais kupejas SUV Neue Klasse, nobraukums līdz 828 km un ražošana Debrecenā

BMW oficiāli prezentējis iX4 — X4 elektrisko pēcteci uz Neue Klasse platformas: 374–612 ZS, līdz 828 km pēc WLTP un uzlāde līdz 400 kW. Tirdzniecība sāksies 2027. gada martā, ražošana — Ungārijas Debrecenā. Apskatām versijas, atšķirības no iX3 un kas būs ar X4 G02.
BMW iX4 (2027): elektriskais kupejas SUV Neue Klasse, nobraukums līdz 828 km un ražošana Debrecenā Foto 1BMW iX4 (2027): elektriskais kupejas SUV Neue Klasse, nobraukums līdz 828 km un ražošana Debrecenā Foto 2

BMW iX4 — pilnībā elektrisks kupejas tipa krosovers uz Neue Klasse platformas, ko BMW oficiāli prezentēja 2026. gada 8. oktobrī. Versiju iX4 40 xDrive (374 ZS) un iX4 50 xDrive (469 ZS) tirdzniecība sāksies 2027. gada martā, pēc tam sekos iX4 M60 xDrive ar 612 ZS. Lielākais nobraukums — līdz 828 km pēc WLTP 50 xDrive versijā, bet auto montē jaunajā BMW rūpnīcā Debrecenā (Ungārija) līdzās iX3.

Saturs

Kas ir BMW iX4 un kad tas nonāks pārdošanā

iX4 (iekšējais indekss NA7) — nākamais pēc krosovera iX3 Neue Klasse saimes modelis. Tehniski tas ir tas pats iX3, tikai ar zemāku un slīpāku kupejas stila jumtu. Vēl pirms gada par iX4 zināja tikai no spiegu foto un prototipiem, bet 2026. gada 8. oktobrī BMW izlaida preses relīzi ar pilnām specifikācijām un pirmajām fotogrāfijām no konveijera.

Pēc BMW datiem grafiks ir šāds:

  • 2026. gada 8. oktobris — oficiālā pirmizrāde un pirmās sērijveida auto fotogrāfijas no Debrecenas rūpnīcas;
  • 2027. gada janvāris — tiks atvērta iX4 M60 xDrive pasūtīšana;
  • 2027. gada marts — iX4 40 xDrive un 50 xDrive tirdzniecības sākums (50 xDrive pasūtījumus pieņem pirmos);
  • 2027. gads — M60 xDrive salonos parādīsies vēlāk nekā bāzes versijas: pēc BMWBlog un bimmertoday datiem tā ražošana sāksies 2027. gada martā.

Cenu preses relīzē nav: BMW sniedz datus Vācijas tirgum un brīdina, ka citos tirgos aprīkojums un skaitļi var atšķirties.

Kādas ir versijas un cik tālu iX4 nobrauc

Visas trīs versijas ir pilnpiedziņas: pa vienam elektromotoram uz katras ass. Piedziņa — sestās paaudzes BMW eDrive (Gen6) ar 800 voltu arhitektūru un jaunām baterijām ar cilindriskām šūnām. Auto prot arī divvirzienu uzlādi — atdot enerģiju no baterijas.

ParametrsiX4 40 xDriveiX4 50 xDriveiX4 M60 xDrive*
Jauda275 kW (374 ZS)345 kW (469 ZS)450 kW (612 ZS)
Griezes moments520 N·m645 N·m875 N·m
0–100 km/h5,6 s4,9 s3,9 s
Maksimālais ātrums200 km/h210 km/h240 km/h (ierobežots)
Baterija (lietderīgā ietilpība)82,6 kWh108,7 kWh108,7 kWh
Nobraukums WLTPlīdz 638 kmlīdz 828 kmlīdz 777 km
Patēriņš WLTP15,9–19,1 kWh/100 km15,7–19,0 kWh/100 km17,1–20,2 kWh/100 km
DC uzlāde, maksimums300 kW400 kW400 kW

* M60 xDrive datus BMW sauc par provizoriskiem. 40 xDrive baterijas ietilpība un tā maksimālais ātrums — pēc CarExpert datiem; pārējais — no BMW preses relīzes.

Ātrās uzlādes stacijā ar 400 kW jaudu iX4 50 xDrive 10 minūtēs pievieno līdz 387 km nobraukuma pēc WLTP. Ar maiņstrāvu auto pieņem līdz 22 kW. M60 priekšējais motors ir tāds pats kā vājākajām versijām, bet aizmugurējais — jauns sinhronais; turklāt M60 standartā ir adaptīvā M piekare un elektroniski vadāms M aizmugurējais diferenciālis ar bloķēšanu. 40 un 50 xDrive adaptīvā M piekare ir opcija.

Ar ko iX4 atšķiras no iX3

Pēc garuma, platuma un riteņu bāzes iX4 atkārto iX3 — atšķiras tikai jumts. Tas ir par 40 mm zemāks, tādēļ kupejas krosovers labāk apskalo gaisu: aerodinamiskās pretestības koeficients 0,23 pret 0,24. Tāpēc pie tās pašas baterijas ir arī nedaudz lielāks nobraukums. Cena par to — mazāks bagāžnieks un mazāk vietas virs galvas aizmugurē.

ParametrsBMW iX4BMW iX3
Garums / platums4 782 / 1 895 mm4 782 / 1 895 mm
Augstums1 595 mmpar 40 mm augstāks
Riteņu bāze2 897 mm2 897 mm
Pretestības koeficients Cx0,230,24
Bagāžnieks / ar nolocītiem sēdekļiem490 / 1 600 l520 / 1 750 l
Priekšējais bagāžnieks58 l58 l
Nobraukums 50 xDrive, WLTPlīdz 828 kmapmēram par 20 km mazāk

Izmēri un tilpumi — pēc CarExpert un BMWBlog datiem; BMW preses relīzē tos nenorāda. iX4 aizmugurējā dīvāna atzveltne nolokās daļās 40:20:40, tāpēc garas lietas var vest, nezaudējot divas aizmugurējās vietas.

Kā izskatās iX4 un kas ir salonā

Priekšā — Neue Klasse «seja»: šaurās režģa «nāsis» un dubultie lukturi apvienoti vienotā gaismas grafikā. Kupejas siluetu veido slīpā jumta līnija, garā riteņu bāze un īsās pārkares. Aizmugurē — spoilers ar iebūvētu bremžu signālu un plāni horizontāli lukturi, kas ieiet bagāžnieka vākā. M60 — dzeltenās dienas gaitas gaismas M Yellow Lights, melnās «nāsis» M Shadowline, savs M spoilers un melns difuzors.

Riteņi — 20 collas M Sport paketē, 21 colla M60, pēc izvēles līdz 22 collām. Panorāmas jumts ar siltumu atstarojošu stiklu ir standartā. Pasūtījumu startā pieejamas deviņas virsbūves krāsas, 2027. gada martā pievienos trīs matētās Frozen.

Salons veidots ap BMW Panoramic iDrive: Panoramic Vision projekcija visā vējstikla apakšējās daļas platumā, 3D projekcijas displejs un slīps centrālais ekrāns 17,9 collas ar BMW Operating System X. Pēc BMW datiem centrālais dators Heart of Joy, kas vada piedziņu un šasiju, strādā desmit reizes ātrāk nekā iepriekšējās sistēmas. Assistents Motorway Assistant ļauj pa automaģistrāli braukt bez rokām uz stūres līdz 130 km/h — tur, kur to atļauj likums. Bāzes audio sistēmai ir 7 skaļruņi un 205 W, bet M60 ir Harman Kardon ar 13 skaļruņiem un 430 W ar Dolby Atmos atbalstu.

Kur montē iX4

iX4 — otrais Neue Klasse modelis, ko ražo BMW rūpnīca Debrecenā Ungārijas austrumos. iX3 sērijveida ražošana tur sākās 2025. gada oktobra beigās; rūpnīca aizņem vairāk nekā 400 hektārus un izmaksāja aptuveni 2 miljardus eiro. Turpat montē arī Gen6 augstsprieguma baterijas. Pēc BMWBlog datiem, iX3 pieprasījuma dēļ (vairāk nekā 100 tūkstoši pasūtījumu Eiropā) rūpnīca no 2026. gada septembra strādā trīs maiņās visu diennakti. Kā BMW sadalīs jaudas starp iX3 un iX4, uzņēmums neprecizē. Auto ASV arī vedīs no Ungārijas: iX4 ražošanu Amerikā vai Meksikā pagaidām neplāno.

To pašu Neue Klasse dizainu jau ir saņēmusi arī benzīna BMW 3 Series G50 — tātad atpazīstamais «purns» parādīsies ne tikai elektromobiļiem.

Kas notiks ar benzīna BMW X4 G02

Tieša benzīna pēcteča X4 nebūs. Kā BMWBlog pastāstīja BMW pārstāvis, pēdējo otrās paaudzes X4 (G02) samontēja 2025. gada novembrī, bet tā vietu modeļu rindā ieņem tieši elektriskais iX4. G02 īpašniekiem tas nozīmē vienu: auto vairs netiks atjaunināts, un, lai tas izskatītos svaigi, feisliftu veic paši.

X4 G02 katalogā ir restailinga komplekti GBT M-Sport un X4M F98 2024. gada versijas stilā, kā arī atsevišķi līpas, difuzori, spoileri un sliekšņu uzlikas. Komplektu bamperi ir no polipropilēna; tos var uzstādīt DD Tuning sertificēto servisa centru tīklā, tuvāko ieteiks menedžeris. Ikdienas ekspluatācijai ziemā noderēs modelim paredzētie paklājiņi ar maliņām un logu deflektori. Viss šai virsbūvei ir apkopots lapā BMW X4 G02 tūnings. Ņemiet vērā: G02 detaļas iX4 neder — jaunajai virsbūvei ir citi izmēri, bāze un aerodinamika, tāpēc modelim paredzētie iX4 aksesuāri parādīsies tikai pēc tirdzniecības starta.

Raksta ilustrācijas ir ģenerētas pēc BMW iX4 oficiālā dizaina apraksta un nav rūpnīcas fotogrāfijas.

Piegādājam ar Nova Poshta visā Ukrainā.

Materiāls sagatavots, izmantojot mākslīgā intelekta rīkus tēmas izpētei, strukturēšanai un sākotnējā melnraksta izveidei. Faktu pārbaudi, rediģēšanu, ekspertu vērtējumu un galīgo apstiprinājumu veica Maksims Radomskis.

Jautājumi par BMW iX4

BMW prezentēja iX4 2026. gada 8. oktobrī. 40 xDrive un 50 xDrive versiju tirdzniecība sāksies 2027. gada martā; M60 xDrive pasūtījumi tiks atvērti 2027. gada janvārī, bet pati versija salonos nonāks vēlāk.
Pēc WLTP: līdz 638 km 40 xDrive, līdz 828 km 50 xDrive un līdz 777 km M60 xDrive (provizoriskie dati). Uz 400 kW stacijas 50 xDrive versija 10 minūtēs iegūst līdz 387 km nobraukuma rezervi.
BMW rūpnīcā Debrecenā (Ungārija) — kopā ar iX3. Tā ir otra Neue Klasse modeļa versija, ko tur montē; turpat ražo arī Gen6 baterijas.
Garums, platums un riteņu bāze ir vienādi, taču iX4 jumts ir par 40 mm zemāks. Labākas aerodinamikas dēļ (Cx 0,23 pret 0,24) nobraukuma rezerve ir nedaudz lielāka, bet bagāžnieks mazāks: 490 l pret 520 l.
Nē. Pēc BMW pārstāvja teiktā, X4 G02 ražošana beidzās 2025. gada novembrī, un tā pēctecis ir elektriskais iX4.
Nē. iX4 ir cita platforma, izmēri un virsbūves forma, tāpēc G02 apdares elementi, sliekšņi, paklāji un deflektori uz to nederēs. iX4 modeļa aksesuāri parādīsies pēc tirdzniecības sākuma.

Līdzīgi raksti un ziņas par tūningu un automašīnām

Bagāžnieka vāka uzlika vai plastmasas uzlikas aizmugures durvīm: kas praktiskāk pikapam
Bagāžnieka vāka uzlika vai plastmasas uzlikas aizmugurējām durvīm — kas pikapam ir praktiskāk? Salīdzinām aizsardzību pret kravu, stāvvietu sīkiem triecieniem un saderību.
16.09.2026
31
Range Rover L405 L460 stilā: feislifts, optika un ko uzstādīt
Kā “pārģērbt” Range Rover L405 jaunā L460 izskatā: ar ko paaudzēs atšķiras eksterjers, kas ietilpst facelift komplektā, kādus režģus un lukturus var uzstādīt atsevišķi un kam pievērst uzmanī...
29.09.2026
141
Porsche 718 EV 2027: prototips gandrīz bez maskējuma pamanīts Nirburgringā
Porsche 718 EV 2027 Nirburgringā pamanīja gandrīz bez kamuflāžas. Kompaktais elektriskais sporta auto sola zemu siluetu un vadītājam vērstu raksturu, taču sērijveida tehniskie dati vēl nav a...
14.09.2026
157
Volkswagen ID. Polo: pieejams elektriskais Polo – akumulatori, nobraukums un cenas
Volkswagen ir prezentējis sērijveida ID. Polo — elektrisku hečbeku uz MEB+ platformas ar priekšējo piedziņu, 37 un 52 kWh akumulatoriem, nobraukumu līdz 454 km un cenu no 24 995 eiro. Apskat...
27.09.2026
41
Mercedes C-Class W205 W206 vai C63 AMG stilā: feislifts un virsbūves komplekts – ko var uzstādīt
Kā vizuāli pietuvināt Mercedes C-Class W205 2014–2021 W206 AMG vai C63 AMG: kas ietilpst GBT komplektos katrā preces kartītē, ar ko tie atšķiras un kas jāzina par lūpu, optiku un pirmsfeisli...
10.10.2026
21
Toyota Hilux 2026 vs Ford Ranger: kuru pikapu izvēlēties
Jaunais devītās paaudzes Hilux pret Ford Ranger: pēc Toyota un Ford oficiālajiem datiem salīdzinām izmērus, dzinējus, pilnpiedziņu, bezceļa spējas, virsbūvi un vilkmi — un noskaidrojam, kas...
28.09.2026
59
Nissan Rogue Hybrid 2027 vs Toyota RAV4 Hybrid 2026: patēriņš, specifikācijas, cena un kurš ir labāks
Nissan Rogue Hybrid 2027 vs Toyota RAV4 Hybrid 2026: patēriņa, cenas un specifikāciju salīdzinājums. Kurš krosovers šobrīd izdevīgāks un kāpēc RAV4 ir praktiskāks.
24.09.2026
276
Honda Super-N: mazs elektriskais Honda Eiropai – kei auto ar hotheča raksturu
Honda Super-N ir japāņu Super-ONE britu versija uz kei car platformas: 29,6 kWh, līdz 206 km pēc WLTP, 70 kW BOOST režīms ar 7 pakāpju pārnesumkārbas imitāciju un cena no 18 995 mārciņām. Iz...
11.10.2026
140