Volvo XC60 2026 — tā nav pilnīgi jauna paaudze no nulles, bet gan dziļi atjaunināta aktuālā XC60 versija. Modeļa būtība nav mainījusies: tas ir vidēja izmēra premium krosovers tiem, kam svarīgs klusums, ērta šasija, kvalitatīvs salons un normāla ģimenes praktiskums, nevis cieta sportiskuma sajūta.
2026. modeļa gadam XC60 ir ticis pie svaigāka dizaina, jauna 11,2 collu centrālā ekrāna un ātrāka interfeisa. ASV tirgū galvenie spēka agregātu varianti ir šādi: B5 ar 2,0 litru turbomotoru un vieglo hibrīdu, kā arī T8 uzlādējamais hibrīds — abi ar 8 pakāpju automātu un pilnpiedziņu.
Modelis un tā vieta tirgū
XC60 atrodas premium krossoveru segmenta centrā: pēc izmēra, cenas un mērķa tas konkurē ar BMW X3, Mercedes GLC, Audi Q5 un daļēji Lexus RX. Taču Volvo raksturs ir citāds: mazāk azarta, vairāk miera, maiguma un labi izolēta ikdienas auto sajūtas.
Šis modelis labi der ģimenei, vadītājam ar regulāriem braucieniem pa šoseju un tiem, kas vēlas augstu sēdpozīciju, nepārejot uz lielu un smagu SUV. Ne labākā izvēle tiem, kuri meklē maksimāli asu stūri, visekonomiskāko benzīna krossoveru klasē vai vispār nevēlas saskarties ar iespējamām multimediju kaprīzēm.
Paaudzes un modeļa vēsture
XC60 faktiski ir divas paaudzes. Pirmo tirgū parasti attiecina uz 2009–2017 gadiem, otrā startēja 2017. gadā un tieši tā ir nodzīvojusi līdz 2026. modeļa gadam. Tātad pašreizējais XC60 konstrukcijas ziņā jau sen ir noslīpēts, taču Volvo turpina to atjaunināt punktveidīgi, nemainot arhitektūru pilnībā.
2026. gada versija ir tieši dziļš otrās paaudzes restailings. Galvenās izmaiņas koncentrējas nevis mehānikā, bet priekšpuses dizainā, apgaismojuma detaļās, multimedijā un salona mūsdienīguma sajūtā.
Dzinēji un transmisijas
Gamma ir vienkārša. B5 — tas ir 2,0 litru 4 cilindru turbomotors ar vieglo hibrīdu, 247 ZS un ap 361 N·m. T8 — arī 2,0 litru 4 cilindru spēka iekārta, bet jau uzlādējamais hibrīds: ICV dod 310 ZS un 400 N·m, elektromotors — 145 ZS un 309 N·m. Neatkarīgos mērījumos T8 kopējā atdeve figurē kā 455 ZS un ap 709 N·m, tāpēc šai versijai skaitļi var nedaudz atšķirties atkarībā no metodikas.
| Parametrs | B5 | T8 |
|---|---|---|
| Spēka shēma | 2,0 l turbo, vieglais hibrīds | 2,0 l turbo, uzlādējamais hibrīds |
| Jauda | 247 ZS | 310 ZS ICV + 145 ZS elektromotors; kopā testos 455 ZS |
| Griezes moments | 266 lb-ft, t. i., ap 361 N·m | 400 N·m ICV + 309 N·m elektromotors; testos kopā ap 709 N·m |
| Transmisija un piedziņa | 8 pakāpju automāts, pilnpiedziņa | 8 pakāpju automāts, pilnpiedziņa |
| Paātrinājums 0-60 jūdzes/h | 6,5 s | 4,5 s |
| Patēriņš | Oficiāli 9,0 l/100 km jauktajā ciklā | Atsauces vērtība 8,4 l/100 km benzīna jauktajā ciklā, vai 63 MPGe |
| Baterija un elektriskais nobraukums | Nav vilces baterijas braukšanai ar elektrību | 18,8 kWh nomināli, 14,7 kWh lietderīgi; līdz 56,3 km ar elektrību |
| Degvielas tvertne | 71,2 l | 71,2 l |
B5 ir loģiska izvēle tiem, kas nevēlas būt atkarīgi no uzlādes un vienkārši meklē komfortablu krossoveru ar normālu vilkmi. T8 ir jēga, ja ir kur lādēt mājās vai darbā: ikdienas pilsētas braucieniem bieži pietiek ar tā elektrisko nobraukumu, bet uz šosejas tas paliek ļoti ātrs benzīna–elektriskais krosovers.
Virsbūve, gabarīti un balstiekārta
Pēc gabarītiem XC60 turas zelta vidusceļā: garums 4708 mm, riteņu bāze 2865 mm, platums 2117 mm. Augstums nedaudz atšķiras atkarībā no versijas: ap 1655 mm B5 un 1658 mm T8. Klīrenss arī ir atkarīgs no modifikācijas un noslodzes: B5 ir deklarēti 209 mm, T8 — aptuveni 211–216 mm.
Praksē tas nozīmē, ka XC60 pilsētā neizskatās apjomīgs, bet nodrošina ērtu sēdpozīciju, normālu pārredzamību un mierīgi pārdzīvo pagalmus, apmales un ziemas ceļus. Pagrieziena rādiuss 11,4 m ir adekvāts klasei. Balstiekārta galvenokārt iestatīta komfortam, tāpēc uz nelīdzenumiem auto ir patīkams, taču sajūtās mazāk savākts nekā visstingrākie vācu konkurenti.
Bagāžnieka apjoms jāskatās pēc versijas un mērīšanas metodikas. B5 ir norādīti 484 l aiz otrās rindas, 612 l līdz jumtam un līdz 1792 l ar nolocītiem sēdekļiem. T8 oficiālajos materiālos ir dažādi skaitļi atkarībā no tirgus un mērījuma veida, taču orientieris ir šāds: ikdienā tas ir pilnvērtīgs ģimenes bagāžnieks, lai gan hibrīda versijai lietderīgais apjoms var nedaudz atšķirties.
Salons, komforts un drošība
XC60 stiprā puse ir tieši salons. 2026. gada atjauninājums pievienoja lielāku 11,2 collu centrālo displeju un ātrāku interfeisu, bet kopējā arhitektūra palika atturīga un ērta. Te nav liekas izrādīšanās, toties ir kvalitatīvi materiāli, labi sēdekļi, klusa sēdpozīcija un saprotama ikdienas lietošanas loģika.
Bāzes un augstākajās komplektācijās daudz kas ir atkarīgs no tirgus, taču ASV jau sākuma versijai ir panorāmas jumts, integrētie Google pakalpojumi un aklo zonu uzraudzība. Plus pievieno 360° kameru un Pilot Assist, bet Ultra — Harman Kardon audio sistēmu, projekcijas displeju un dārgāku apdari. Vienlaikus daļa īpašnieku sūdzas par multimediju kļūmēm, melnu ekrānu vai sistēmas pārstartēšanos, bet dažās dārgās versijās aizmugurējie laminētie logi var dot vieglu duļķainuma efektu.
| Komplektācija | Cenas orientieris | Ko pievieno |
|---|---|---|
| Core | B5 no 51 095 dol., T8 no 62 545 dol. | Panorāmas jumts, Google pakalpojumi, aklo zonu uzraudzība |
| Plus | B5 no 55 695 dol., T8 no 66 995 dol. | 360° kamera, Pilot Assist, labāks ikdienas komplekts |
| Ultra | B5 no 61 045 dol., T8 no 72 345 dol. | Harman Kardon, projekcijas displejs, dārgāka apdare |
| Black Edition | B5 no 62 195 dol., T8 no 73 445 dol. | Pārsvarā stilistikas pakotne ar aptumšotiem akcentiem |
| Polestar Engineered | T8 no 81 195 dol. | Dārgākā un emocionālākā rūpnīcas T8 versija |
Ikdienas ekspluatācija
Ikdienā B5 izskatās vienkārši: ielēji degvielu, apsēdies un brauc. Oficiālais jauktais rādītājs — ap 9,0 l/100 km, bet neatkarīgos jauktos mērījumos gadās ap 9,5 l/100 km. ASV specifikācijai deklarēts benzīns ne zemāks par 91 AKI, bet labākajai atdevei ieteikts 93 AKI.
T8 ir interesantāks ikdienas scenārijā, ja ir uzlādes disciplīna. Pilna uzlāde no AC 16A aizņem aptuveni 5 stundas, toties pilsētā bieži var braukt gandrīz bez ICV iedarbināšanas. Kopējais nobraukums ar pilnu bāku un uzlādētu bateriju ir liels, taču jāsaprot, ka tā ir smagāka un sarežģītāka versija. Ja skatāties uz importu vai jau lietotu eksemplāru, ir vērts atsevišķi pārbaudīt VIN drošības kampaņām: atsevišķām 2025–2026 gadu partijām tika minēti sēdekļu stiprinājumi, drošības jostas un bremzēšanas nianses hibrīdiem B režīmā nobraucienā.
Stiprās un vājās puses
| Kas ir labi | Kas nav tik labi | Ko tas nozīmē īpašniekam |
|---|---|---|
| Komfortabla gaita, klusums, kvalitatīvs salons | Vadāmība nav sportiska | Uz šosejas un pilsētā XC60 atslābina, bet neprovocē braukt agresīvi |
| T8 ir ļoti spēcīgs vilkmē un var nosegt ikdienas braucienus ar elektrību | Uzlādējas ne pārāk ātri | T8 efekts ir vislielākais tur, kur ir sava rozete un stabils uzlādes ritms |
| Ģimenes praktiskums: 5 vietas, līdzena bagāžnieka grīda, normāls klīrenss | Bagāžniekam un daļai gabarītu skaitļu ir atšķirības starp versijām un tirgiem | Pirms pirkuma labāk pārbaudīt precīzas specifikācijas tieši savai modifikācijai |
| Spēcīgs aprīkojuma komplekts jau no vidējām komplektācijām | Multimediji un elektronika reizēm mēdz niķoties | Ja jums patīk nevainojami stabila programmatūra, tas ir viens no galvenajiem pārbaudes punktiem |
Skatoties no īpašnieka pozīcijas, XC60 2026 uzvar nevis ar cipariem uz papīra, bet ar kopējo līdzsvaru. To izvēlas mierīgā rakstura, sēdpozīcijas, interjera kvalitātes un universāluma dēļ. Galvenie kompromisi arī ir skaidri: ne visasākā šasija, ne izcila ekonomija B5 versijā un ne vienmēr nevainojama programmatūra.
Tjūnings un aksesuāri
XC60 gadījumā jēga ir nevis pseidosportiskā tjūningā, bet praktiskos aksesuāros. Šis modelis labi reaģē uz lietām, kas samazina ikdienas nolietojumu, atvieglo iekāpšanu vai pievieno ērtību ikdienas ekspluatācijā.
Ko apskatīt šim modelim
- Katalogs XC60 — lai ātri novērtētu, kādi risinājumi aizsardzībai, ārējam noformējumam un ikdienas aksesuāriem reāli ir pieejami šim modelim.
- Vējstikliņu deflektori — noderīgi tiem, kas bieži brauc pa šoseju un vēlas mazāku turbulenci pie pavērtām logiem.
- Sānu sliekšņi — ir jēga, ja mašīnā bieži brauc bērni vai vecāka gadagājuma pasažieri, kā arī ja gribas mazāk netīrumu uz virsbūves apakšējās daļas.
Secinājums
Volvo XC60 2026 — veiksmīga izvēle tiem, kas vēlas premium krossoveru bez liekas nervozitātes: komfortablu, klusu, ģimeniski praktisku un ar diviem saprotamiem spēka scenārijiem — vienkāršāku B5 vai tehnoloģiskāku T8. Tā nav labākā mašīna asās stūres fanam vai tam, kurš nav gatavs sadzīvot ar iespējamām elektronikas sīklietām. Šis materiāls balstās uz reālu atlases pieredzi, praksi un reāliem lietošanas scenārijiem, tāpēc galvenais secinājums ir vienkāršs: XC60 ir spēcīgs tur, kur nepieciešams ikdienas komforts un līdzsvarotība, nevis uzkrītoša sportiskuma demonstrēšana.
Priekšrocības un trūkumi
Ērta gaita un laba skaņas izolācija padara XC60 par ērtu ikdienas braucieniem un maršrutiem pa šoseju. Auto nenogurdina ne pilsētā, ne garākos attālumos.
Salons izskatās un šķiet kvalitatīvs: materiāli, sēdekļi un kopējā ergonomika ir orientēti uz mierīgu ikdienas lietošanu. Atjauninātais 11,2 collu displejs un ātrāks interfeiss piešķir modernumu.
Pat ASV bāzes komplektācijās ir diezgan labs aprīkojuma līmenis: panorāmas jumts, Google pakalpojumi un aklo zonu uzraudzība. Bagātākajās versijās pievienojas 360° kamera, Pilot Assist, Harman Kardon un projekcijas displejs.
Gabarīti un klīrenss ir labi piemeklēti ģimenes krosoveram: XC60 pilsētā nešķiet pārāk masīvs, bet saglabā praktiskumu pie apmalēm, pagalmos un ziemas ceļos. 11,4 m pagrieziena rādiuss arī palīdz ikdienas lietošanā.
T8 versija nodrošina ļoti spēcīgu dinamiku un var lielu daļu pilsētas braucienu veikt ar elektrisko piedziņu. Ja ir mājas vai darba uzlāde, tas padara to īpaši ērtu regulārai lietošanai.
XC60 nav par sportisku vadāmību: šasija ir iestatīta mīksti, tāpēc aktīvā braukšanā tas nedod to savāktību, ko gaida no asākiem konkurentiem. Vadītājam, kuram patīk azarts, tas būs jūtams kompromiss.
B5 benzīna versija neizskatās ekonomiska uz klases fona: oficiāli norādīti apmēram 9,0 l/100 km, bet neatkarīgos mērījumos var būt vēl vairāk. Tiem, kas rēķina izmaksas, tas nav labākais rādītājs.
Multimediji un elektronika dažkārt mēdz kļūdīties: rakstā minēts melns ekrāns, sistēmas pārstartēšanās un vispārīgas programmatūras problēmas. Tas ir svarīgi, ja vajadzīga maksimāli stabila elektronika bez pārsteigumiem.
T8 versija ikdienā ir sarežģītāka: tā ir smagāka, prasa uzlādi un neuzlādējas ātri — pilns cikls no AC 16A aizņem apmēram 5 stundas. Bez regulāras uzlādes daļa tās priekšrocību vienkārši zūd.









